Jakie łóżko do pokoju młodzieżowego będzie najlepsze? Podpowiadamy
Jakie łóżko do pokoju młodzieżowego będzie najlepsze? Podpowiadamy
   05/29/2022 21:40:44

Pokój nastolatka pełni wiele różnorodnych funkcji. Przede wszystkim jest to miejsce, w którym Twoje dorastające dziecko może poczuć się swobodnie i po prostu być sobą. Spokojnie może tam realizować swoje pasje i utrwalać wiedzę zdobytą na szkolnych lekcjach. W odpowiednio zaaranżowanym pomieszczeniu młody człowiek może również w pełni zrelaksować się po ciężkim dniu lub też zaprosić do siebie swoich przyjaciół. Nie należy zapominać o jeszcze jednej, ważnej roli, jaką dane jest pełnić młodzieżowemu pokojowi – funkcji sypialni. W końcu to właśnie tam Twoje dziecko będzie udawać się na nocny odpoczynek. Do tego będzie jednak konieczne wygodne łóżko. Jakie sprawdzi się w młodzieżowym wnętrzu? Tej kwestii przyjrzymy się bliżej na łamach naszego dzisiejszego artykułu.

O czym pamiętać przy wyborze łóżka do pokoju młodzieżowego?

Niektóre sprawy związane z aranżacją wnętrza młodzieżowej sypialni lepiej jest zostawić w gestii jej przyszłego lokatora. Mowa tu przykładowo o wyborze koloru ścian czy o dekoracjach. Zakup łóżka powinien być jednak Waszą wspólną decyzją. Nastolatek może bowiem większą uwagę przykładać do wyglądu łóżka niż aspektu wygody i bezpieczeństwa. Dlatego też, to właśnie Ty powinieneś zwrócić szczególną uwagę na to, czy konkretny model posiada wszystkie cechy dobrego miejsca wypoczynku. Będą to mianowicie:

– funkcjonalność,

– odpowiedni rozmiar,

– solidna konstrukcja,

– wysoka jakość materiałów użytych do zrobienia łóżka,

– staranność wykonania.

Na ostatnim miejscu w naszym rankingu plasuje się estetyka produktu, która nie powinna jednak zostać pominięta. W końcu pośród pięknych przedmiotów życie jest o wiele przyjemniejsze. Pamiętaj jednak, aby wygląd nie był dominującym kryterium wyboru łóżka do pokoju młodzieżowego. Na nic zda się śliczne wezgłowie, jeśli w posłaniu będzie spało się niewygodnie albo będzie ono wymagać solidnej naprawy po kilku miesiącach. Mimo wszystko, radzimy Ci nie rezygnować ze wspólnych zakupów idealnego łóżka młodzieżowego ze swoją pociechą. Twoje dziecko może wtedy poczuć się pomijane i ignorowane. Lepiej podpowiedz mu, na jakie cechy warto zwrócić uwagę podczas wyboru jego posłania. Koniecznie wytłumacz mu też, że powinna przyświecać mu przede wszystkim myśl o jak najwygodniejszym odpoczynku. W końcu to właśnie w czasie snu ludzki organizm regeneruje się i zbiera siły na nowy dzień. Przypomnij swojemu nastolatkowi, że będzie spędzał w swoim łóżku naprawdę dużo czasu. Warto więc zadbać o wybór najlepszego i najpraktyczniejszego modelu ze wszystkich. Kwestia jego wyglądu nie powinna być co prawda zapomniana, ale rozpatrywana dopiero w drugiej kolejności. Wspólnymi siłami z pewnością wybierzecie łóżko idealne!

Jakie łóżko do pokoju młodzieżowego warto wybrać?

Najpopularniejszym typem łóżka do pokoju młodzieżowego jest model pojedynczy. Sprawdzi się on doskonale w szczególności w sypialni przeznaczonej dla jednej osoby. Dzięki dobraniu mebla o odpowiednich parametrach, Twoje nastoletnie dziecko zyska naprawdę wygodne miejsce do spania.

Czym kierować się przy zakupie łóżka do pokoju młodzieżowego?

Dużą wagę powinieneś przyłożyć zwłaszcza do odpowiedniego rozmiaru mebla. W młodzieżowym pokoju sprawdzi się łóżko o wymiarach materaca równych 200 cm x 80 cm lub jeszcze lepiej – 200 cm x 90 cm. Taka wielkość będzie najbardziej optymalna dla nastolatka, który musi mieć miejsce, aby wygodnie ułożyć się na swoim posłaniu. Dany model będzie odpowiedni, kiedy Twoje dziecko będzie mogło swobodnie wyciągnąć się na całą swoją długość i bez problemu przewracać się na drugi bok. Weź również pod uwagę fakt, że Twoja rozwijająca się pociecha ciągle rośnie i jego łóżko musi mieć trochę „zapasu”. Koniecznie musisz przyjrzeć się także staranności wykonania i jakości materiału, z którego zrobiono ramę mebla. W pokoju nastolatka dobrze prezentować będzie się na przykład model metalowy. Stal użyta do stworzenia łóżka powinna być dość gruba, aby nie zniszczyła się zbyt szybko. Bardzo ważna jest również stabilna konstrukcja – w końcu to od niej zależy bezpieczeństwo Twojego dziecka. Wielką zaletą takiego łóżka będą także wyszlifowane spoiny, które zwiększą jego estetykę.

Jakie łóżko wybrać do pokoju dwóch nastolatków?

Większym wyzwaniem dla rodziców może być znalezienie odpowiedniego łóżka dla pary nastolatków. Jeśli pomieszczenie przeznaczone na sypialnię dwójki rodzeństwa jest dość spore, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wstawić tam po prostu dwa łóżka pojedyncze. Schody zaczynają się w momencie, gdy nie masz zbyt wiele przestrzeni do zagospodarowania, bo pokój jest zwyczajnie mały. Co zrobić w takiej sytuacji? Rozwiązaniem może być łóżko piętrowe.

Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie łóżka piętrowego?

Podczas zakupów koniecznie musisz sprawdzić, dla kogo przeznaczony jest interesujący Cię model łóżka piętrowego. Może wydawać się to banalne, ale pamiętaj, że posłania dedykowane młodszym dzieciom mają nie tylko mniejszy rozmiar, ale również maksymalny ciężar. Niedopasowanie obciążenia łóżka do jego użytkowników może narazić ich na niebezpieczeństwo. Z tego względu bardzo ważna jest również solidna konstrukcja, wysoka jakość materiałów i porządne wykonanie. Warto sprawdzić, czy dany model posiada wszystkie wymagane atesty i certyfikaty, które informują o zgodności z europejskimi i polskimi normami. Dużą wagę powinieneś przyłożyć również do poszczególnych elementów, które łóżko piętrowe powinno posiadać. Przede wszystkim musi to być drabinka, za pomocą której jedno z dzieci dostanie się na górne posłanie. Koniecznie musi być ona dopasowana do wieku i wzrostu dzieci oraz mocno przymocowana do ramy łóżka. Ważną częścią konstrukcji jest również barierka, która ochroni śpiącego przed upadkiem z góry. Istotna jest też wysokość mebla. Rodzeństwo powinno móc swobodnie siedzieć na każdym z posłań. Ostatnim punktem jest rzecz jasna estetyka. Do pokoju młodzieżowego warto wprowadzić modne i nowoczesne wzornictwo, które oferuje na przykład rama wykonana ze stali.

Czy wybór łóżka piętrowego jest opłacalny?

Rodzice dwójki nastolatków, którzy wciąż zastanawiają się nad kupnem odpowiedniego posłania dla swoich pociech, powinni przestać się wahać i zainwestować w łóżko piętrowe! Sprawią w ten sposób wielką frajdę dorastającym dzieciakom, które żądne są nowych wrażeń, przygód i wyzwań. Łóżko piętrowe z pewnością będzie dla nich nie lada gratką. W końcu kto z nas nie marzył o spędzeniu nocy „na wysokościach”, na posłaniu pod samym sufitem? Nie zapomnij też, że taki model łóżka ma wiele walorów praktycznych. Doskonale sprawdzi się bowiem szczególnie w małych pomieszczeniach. W ten sposób zyskasz trochę więcej wolnego miejsca, które można przeznaczyć na dowolny cel – dostawienie biurka, komody czy wygodnego fotela dla gości rodzeństwa.

Jakie łóżko wybrać do pokoju młodzieżowego dla dziewczyny?

Dorastające dziewczyny są bardzo wyczulone na punkcie swojego wyglądu i chcą otaczać się pięknymi rzeczami. Uwielbiają podążać też za najnowszymi trendami. Z pewnością Twoja nastoletnia córka będzie chciała wpleść kilka modnych motywów do swojego pokoju. Będzie się to dało zauważyć zwłaszcza w kolorze ścian czy w dekoracjach. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, abyś sprawił swojemu dziecku małą przyjemność i zainwestował w łóżko, które będzie wyglądało niezwykle efektownie i zjawiskowo. Oczywiście cały czas musisz mieć na uwadze najważniejsze aspekty, czyli komfort, bezpieczeństwo i solidność wykonania. Jesteśmy jednak przekonani, że bez problemu znajdziesz posłanie, które spełni wszystkie te kryteria, a na dodatek będzie bardzo estetyczne. Jaki model sprawdzi się więc w dziewczęcym pokoju? Wszystko zależy tak naprawdę od upodobań Twojej córki. Dlatego też warto zabrać ją ze sobą na zakupy lub przynajmniej zapytać o jej wizję wymarzonego łóżka. Jeśli nastolatka jest fanką odważnych rozwiązań i kocha szalone, intensywne barwy, to zdecyduj się na posłanie w żywych kolorach – pomarańczowym, fioletowym, różowym czy niebieskim. Oczywiście nie zapomnij o dostosowaniu wyglądu łóżka do aranżacji sypialni. Pamiętaj, że niektóre odcienie mogą się ze sobą gryźć. A co, jeśli Twoja córka woli nowoczesny i minimalistyczny styl? W takim wnętrzu doskonale będą prezentować się neutralne kolory, takie jak szary, czarny lub biały.

Jakie łóżko sprawdzi się w chłopięcym pokoju młodzieżowym?

Nastoletni chłopcy z reguły uważają się za bardzo dojrzałych i nie chcą być już dłużej traktowani jak małe dzieci. Wyraz temu dadzą z pewnością w aranżacji swojego pokoju, z którego znikną klocki, zabawkowe samochody czy pluszaki. Zamiast tego na ścianach pojawią się plakaty ulubionych zespołów muzycznych czy pamiątki związane z uwielbianą drużyną sportową. Swoje miejsce znajdą tam również wszelkie przedmioty związane z pasją młodzieńca oraz interesujące go książki czy komiksy. Z pewnością zmienią się także i kolory, które dominowały we wnętrzu sypialni. Od dziecięcych i wesołych barw Twój nastolatek będzie wolał pewnie bardziej stonowane, „dorosłe” odcienie. Łóżko, które stanie w młodzieżowym pokoju dla chłopca, koniecznie musi wpasować się w tę zmianę stylu. Zadbaj więc o to, aby posłanie dla Twojego dorastającego syna było nie tylko wygodne i solidne, ale też zgodne z estetyką pomieszczenia. Barwy, które mogą przypaść do gustu młodzieńcowi, to chociażby wszelkie odcienie szarości, granaty, czerń czy biel, która zawsze wygląda dobrze. Jeśli chłopiec lubi obcować z naturą, możesz zdecydować się na kolory ziemi – brązy i ciemne zielenie. W przypadku męskiego pokoju młodzieżowego, warto również zwrócić uwagę na konstrukcję łóżka. Twój syn z pewnością doceni prosty kształt ramy. Bardziej fantazyjne zaokrąglenia i subtelne zdobnictwo to cechy, które mogą bardziej wpaść w oko dorastającym dziewczynkom.

Gdzie znajdziesz najlepsze łóżka do pokoju młodzieżowego?

Wybór idealnego łóżka do pokoju młodzieżowego może na pierwszy rzut oka wydawać się trudny. W rzeczywistości wystarczy, że podczas zakupów będziesz kierować się najważniejszymi kryteriami, które przesądzają o wysokiej jakości i solidności danego modelu posłania. Szczególną uwagę powinieneś zwrócić także na odpowiednie dobranie rozmiaru łóżka do jego przyszłego użytkownika. Bardzo ważna jest również jego wygoda – w końcu aspekt ten będzie wpływał na jakość wypoczynku Twojego dziecka. Nie należy zapominać też o estetyce mebla, która koniecznie musi wpisać się w gust nastolatka. Aby odnaleźć łóżko, które będzie spełniało wszystkie te wymagania, warto robić zakupy wyłącznie w dobrych miejscach, oferujących meble wysokiej jakości. Do takich właśnie miejsc należy nasz sklep! Jesteśmy przekonani, że w naszym asortymencie znajdziesz łóżko, które skradnie serce nawet najbardziej wymagającego nastolatka.