Jaki narożnik do kuchni wybrać? Doradzamy!
Jaki narożnik do kuchni wybrać? Doradzamy!
   10/12/2021 13:54:07

Narożnik do kuchni jest meblem wyjątkowym. Przede wszystkim dlatego, że to funkcjonalny sprzęt, na który pomieści się dużą liczbę osób. Inną jego zaletą jest wygląd, dzięki któremu pomieszczenie staje się bardziej przytulne i swojskie. Pasuje zarówno do małych, jak i dużych kuchni, zapewniając jej użytkownikom maksimum wygody. Urządzasz aktualnie kuchnię lub jadalnię i zastanawiasz się, jakie meble zakupić? Planujesz wstawić tam narożnik? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę!

Narożnik do kuchni – co to jest i gdzie się go umieszcza?

Narożnik do kuchni stanowi połączenie dwóch rodzajów mebli – kuchennych oraz tapicerowanych. Można na nim komfortowo usiąść podczas spożywania posiłku, bo ma wysokie oparcie. Poza tym wyróżnia się wygodnym, miękkim siedziskiem. Jest to cecha zaczerpnięta od mebli wykonanych z tapicerki. Przeważnie jest ono wypełnione gąbką, przez co nawet długie siedzenie jest bardzo wygodne. Narożnik kuchenny przybiera taką formę, która pozwala mu otaczać stół z dwóch stron. Sprawdzi się przede wszystkim podczas urządzania pomieszczenia cechującego się nietypowym ułożeniem. Pomieści się na nim o wiele więcej osób niż na tradycyjnych krzesłach. Jest to mebel stabilny, dlatego mogą siedzieć na nim nawet małe dzieci, bez obaw, że spadną.

Narożniki do kuchni umieszcza się zazwyczaj właśnie w tym pomieszczeniu. Coraz częściej jednak mebel ten można spotkać także w innych miejscach. W domu mieszkalnym może to być jadalnia lub salon. Z kolei w przestrzeni publicznej z narożnikami można spotkać się w restauracjach, hotelach, poczekalniach czy recepcjach. Czasami wykorzystuje się je także w miejscach, w których zazwyczaj przebywa duże grono osób. Są to m.in. schroniska, hotele pracownicze, domy dziecka, domy samotnej matki albo ośrodki kolonijne.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu narożnika do kuchni?

Wybierając narożnik do kuchni, konieczne jest zwrócenie uwagi na kilka z jego cech. Co przede wszystkim powinno Cię zainteresować?

Rozmiar narożnika kuchennego

Kupując narożnik do kuchni, zwróć uwagę na wielkość pomieszczenia, w którym ma się on znajdować. Od tego zależy, jakich rozmiarów powinien być mebel. Być może Twoja kuchnia jest mała. W takiej sytuacji lepiej sprawdzi się u Ciebie niewielki narożnik, być może z krótszymi ławami. Z kolei, jeżeli jesteś szczęśliwcem posiadającym dużą, przestronną kuchnię, możesz wybrać dowolny model. Różnorodność rozmiarów jest ważna, bo niektóre pomieszczenia posiadają pewne określone cechy. Może to być niewiele miejsca przy danej ścianie, okno lub drzwi w nieodpowiednim miejscu czy wystający kaloryfer. Nie oznacza to, że musisz wtedy zrezygnować z narożnika do kuchni? W żadnym wypadku! Jeżeli jednak nie możesz znaleźć modelu, który Cię interesuje, rozwiązaniem może być wykonanie narożnika na wymiar. Usługa ta dostępna jest w naszym sklepie.

Zwróć także uwagę na kąt, w którym ma się znajdować narożnik do kuchni. Czy ma być on lewostronny, czy prawostronny? To też jest ważne!

Materiał, z którego wykonano narożnik do kuchni

Narożniki wykonywane są z różnych materiałów. Z tego powodu każdy jest w stanie znaleźć mebel, który naprawdę mu się podoba. Jakie sprzęty wyróżniamy? Po pierwsze w całości tapicerowane. Zazwyczaj pod materiałem zawierają gąbkę. Dzięki temu siedzenie na nich jest wygodne i komfortowe. Ich zaletą jest również wygląd. Obicie materiałem sprawia, że są stylowe i eleganckie. Mogą wpasowywać się nie tylko w wystrój kuchni, ale również jadalni lub salonu. Narożniki tapicerowane wykonane mogą być ze skóry, ekoskóry, a także różnorodnych tkanin. Każdy może wybrać wzór i kolor, który mu się podoba. Często, gdy zdecydujesz się na konkretnego producenta narożników, masz możliwość indywidualnego doboru tapicerki. Jest tak także w naszym sklepie. Zwróć uwagę na jakość użytych materiałów. Ważne, żeby były odporne na zniszczenia, ścieranie czy przetarcia. Zauważ też, czy utrzymanie ich w czystości jest łatwe. Na rynku dostępne są także narożniki wykonane wyłącznie z drewna. Mają wiele zalet. Jednak warto zaznaczyć, że mogą być one niezbyt wygodne, szczególnie przy dłuższym siedzeniu na nich. Są także ciężkie, dlatego ich przesuwanie może stanowić wyzwanie.

Kolejnym rodzajem narożników są meble, które łączą dwa rodzaje materiałów. Oznacza to, że ich siedzisko jest tapicerowane. W tym celu wykorzystuje się najczęściej takie same surowce, jak przy narożnikach w całości wykonanych z materiału. Z kolei stelaż zrobiony jest z drewna lub płyty MDF. Rozwiązanie to cieszy się dużą popularnością. Zapewnia wygodne siedzisko, ale też jest łatwiejsze w czyszczeniu niż w całości tapicerowany mebel.

Narożnik do kuchni kup w zestawie!

Urządzasz kuchnię? A może tylko ją remontujesz? Szukając narożnika do kuchni, zwróć uwagę, czy występuje on w zestawie, czy samodzielnie. Zakup kompletu może okazać się bardzo korzystny cenowo. Zestawy tworzone są zazwyczaj w taki sposób, że wszystkie detale i szczegóły poszczególnych elementów tworzą spójną i stylową całość. W naszej ofercie narożniki do kuchni można zakupić wraz z ławkami lub taboretami. Daje Ci to możliwość ustawienia ich po wolnych stronach stołu. Dzięki temu zyskujesz dodatkowe miejsce do siedzenia. Idealne, zwłaszcza gdy wpadną niespodziewani goście. Kolejną ich zaletą jest niewielka waga. Są lekkie, więc w każdej chwili możesz je przestawić w inne miejsce. Z kolei, gdy okażą się zbędne, możesz je schować.

W ofercie naszego sklepu są dostępne także narożniki kuchenne w zestawie ze stołem. Jego wielkość jest idealnie dopasowana do narożnika. Nie tylko powierzchni blatu, ale też jego wysokości. Meble te są bezpieczne i chronią Cię przed niespodziewanymi uderzeniami. Inną zaletą dostępnych stołów jest rozkładany blat. Kupując narożnik do kuchni w zestawie, masz pewność, że wraz z innymi częściami będzie tworzył kompatybilną całość. Wpłynie na to idealne dobranie kolorystyczne, jak również dopasowanie do siebie wielkości poszczególnych elementów.